понеділок, 22 вересня 2014 р.

"Вільні люди" відвезли чергову допомогу на Схід

17 вересня «Вільні люди» разом з волонтерами з організації «Міжнародний Альянс Братської Допомоги» та журналістами відправилися на Схід.

«Спершу - зупинка у Харкові, там ми забрали чотири адресні посилки для хлопців, які зараз базуються в Дебальцеве та Слов’янську. Далі – Артемівськ. На щастя, місцеві мешканці виявилися адекватнішими за жителів Слов’янська, сепаратистів тут майже не було, тому Артемівськ ніхто не бомбив. На вулицях спокійно, на диво гарне і чисте місто. Саме сюди, у звичайну місцеву лікарню, привозять поранених українських воїнів, а звідси вже відправляють у Харків. Коли ми приїхали, то в лікарні знаходилося 9 бійців, зранку 6 з них відвезли у Харків.

Волонтери відвантажили частину медикаментів, провідали поранених бійців, поспілкувалися з медиками. Одному з адресатів посилку з медикаментами та іншими речами вдалося передати в Артемівську.

Загалом, маршрут був виконаний не повністю, думали ще заїхати в Щастя, але нам повідомили, що туди зараз їхати небезпечно, а якщо і їхати, то тільки з супроводом. Тому після Артемівську ми поїхали в Дебальцеве.

Через ризик обстрілу, частину дороги доводиться долати по полю, купа пилюки, в машині нема чим дихати. Діставшись бази, ми почали розвантажувати медикаменти, їжу та інші речі, привезені бійцям. Командири суворо заборонили знімати на території. В самому Дебальцеве боїв немає, але чутно, що десь добряче гупає. Вояки кажуть, що вже через кілометр звідси йдуть бої.

Загалом, хлопці вдячні за допомогу. Як завжди просять привозити прапори та іншу українську символіку, теплі речі, теплі спальники (дехто спить в трьох кофтах) та свіжу пресу. Спитали у двох молодих бійців ЗСУ, чого найбільше хочуть: «Додому, я тут вже 6 місяців, а вдома, за цей час був лише 5 днів», інший хлопець говорить: «А в мене вже п’ятий місяць пішов. Чекаємо ротації, а її нема. Все обіцяють»», - звітує волонтер «Вільних Людей» Людмила Редько.