четвер, 29 січня 2015 р.

На Дебальцевському плацдармі знову найжаркіше...

Олена: з такими людьми як у нас, все буде добре
Публікуємо Вашій увазі звіт - розповідь про поїздку нашого відважного харківського волонтера з мережі "Вільні Люди" Олени Любинецької, до найгарячіших точок зони АТО. 


На Дебальцевському плацдармі знову найжаркіше... 

Під час чергової доставки допомоги в зону АТО ми потрапили 
на повномасштабні бойові дії. В ті дні російські найманці розпочали безпрецендентний обстріл наших позицій. Обстріл вівся по виступу з обох боків і ми саме потрапили під інтенсивний вогневий удар. Розриви "Градів" лягали обабіч шляху, і зворотній шлях довелося тарувати засніженою рівниною. Але це було вже наприкінці, а розпочиналось все як завжди...

Прибули зранку до крайнього блокпосту для розвантаження. Залишили передачу для Нікішино, туди нас звично не пропустили - там найнебезпечніше, звернули на Чорнухіне. Це містечко свого часу служило форпостом Запорізької січі, і сьогодні історія знов повертається. Незабаром під Чорнухіно теж розпочався обстріл. Ми швидко розвантажили теплі речі, провізію, та передали бійцям листи і малюнки від дітей. В подяку діточкам хлопці передали власний прапор з підписами та побажаннями від вояків. 


Тим часом обстріл посилився, а з боку дороги, куди нам потрібно було виїжджати, було чутно автоматні черги. Бійці не хотіли нас відпускати, але ми вирішили прориватися "полями". 

На під'їзді до Дебальцеве канонада посилилась настільки, що все небо було пронизане вогняними хвостами ракет. У Дебальцеве після розвантаження допомоги нас запросили до бліндажу пообідати. Але вогняна феєрія продовжувалась... Ну що ж робити, потрібно знову вирушати в путь. 
По дорозі передали медикаменти начмеду артилерістів і попрямували під Горлівку, де і заночували. Зранку знову в дорогу, на самий дальній блокпост, де нещодавно проходили найжаркіші бої. 

Розвантажили решту речей та дитячих листів. До речі, найзворушливіше - це реакція бійців на листи і дитячі малюнки. Вони дійсно морально підтримують хлопців. Пишіть більше - це найкраща терапія для наших солдатів, без нашої підтримки їм дуже важко. Для солдата в екстремальних умовах дуже важливо відчувати свою потрібність бути саме зараз і тут. 


Крім нашої співучасті вони дуже-дуже потребують:
приладів нічного бачення, різноманітну оптику, військову амуніцію. Артилеристи особливо просять пояси для підтримки спини (що їх використовують важкоатлети), тактичні перчатки і будь-яке інше спорядження...

Ну і як завжди:  цигарки, засоби особистої гігієни і подібні речі. 

Долучайтесь самі та долучайте інших до цієї справи. Хлопцям дуже потрібна Ваша допомога!

Велика подяка колективу школи "Врата", Жані Кучиній та її команді, Ользі Дунь та дівчатам за сухі борщі, Максимвичу за медикаменти, Валі Рябініной, Інні Колпак, Головенко Володимиру, Володимиру Плужнику та мешканців смт Вільшани за допомогу!
Також особлива подяка хлопцям і дівчатам з "Армії SOS" за планшети! ДЯКУЮ!


Контактна інформація: 
095 877 69 12
067 1055 358
карта 4149 4378 5137 8917 Приватбанк (
Елена Любинецкая)
Будемо вдячні за будь-яку допомогу!