середа, 14 січня 2015 р.

Полтавські волонтери відвезли у Лисичанськ буржуйки, берци та іншу допомогу військовим

Публікуємо звіт з поїздки полтавських волонтерів з мережі "Вільні люди" до Лисичанська, зокрема, до 26 та 24 бригади.
Ранок 8 січня… Готуємось до чергової поїздки, складаємо список речей, які замовили хлопці, і які потрібно в першу чергу передати. Раптом хтось зателефонував, як виявилося, що це наші старі друзі з військової частини, якій ми допомагаємо з самого початку, з того часу, коли ще Слов’янськ та Краматорськ були не надто спокійними містами. Хлопці просять допомогти з харчуванням, а саме - знайти якісне м'ясо. Причому, допомога потрібно терміново, щоб закласти ці витрати в бюджет та план військового управління.

Довелось відкласти завантаження нашого буса до пізнього вечора, адже цілий день минув у зустрічах, перемовинах та поїздках по сільськогосподарських підприємствах області.

Виїхали вночі, щоб вже вранці бути в першій точці – Лисичанську. Цього разу ми привезли допомогу та подарунки нашим друзям з протитанкової батареї 26 бригади та 24 механізованої бригади. Зокрема, берци, буржуйки, дитячі малюнки, продукти, теплі речі та інше.

Коли ми вперше, у жовтні, були в них у розташуванні, наші враження були гнітючими: окраїна міста, навколо все сіре, грязьове місиво під ногами, змішане з рештками сміття, яке залишилось від сміттєзвалища. Цього разу все виглядало набагато краще. Хлопці готують їжу на спеціальних пічках, які привезли волонтери, а не на вогнищі, як це було раніше.

Поспілкувались з хлопцями – дух у них бойовий не зважаючи на всі труднощі та "сюрпризи", які принесла зима. Розповіли, що є великі проблеми з авто. Один з УРАЛів вже місяць стоїть без ремонту, бо не можуть передати їм штангу. 

Дуже екстремальною стала дорога до Бахмутки, вона постійно прострілюється, почастішали виходи ДРГ ворога, тому для доставки бійців та боєприпасів на точки потрібен позашляховик.

Також хлопці розповідають, що місцеві міліціонери, які стоять на блок-постах, прямо в очі кажуть бійцям, що в разі якщо прийдуть терористи ("наші"), "ми вас першими здамо".

Дуже позитивно відкликаються про Геннадія Москаля, кажуть, що він "себе знайшов", дуже часто буває у них в таборі та на блокпостах, і завжди з гостинцями.

Ще один момент: у в/ч послуги по харчуванню солдатів надають фірми (добова норма близько 40 грн./доба на солдата), і лише частина в/ч харчується на власних харчоблоках (17 грн./доба на солдата). Ці дані можуть бути застарілими, але 5 днів тому це було так. Але представників цих фірм ніхто не бачив, от і виникає питання, куди йдуть бюджетні кошти?

Загалом, враження від поїздки залишилися дуже різні. Від щирого захоплення бійцями, до злості на "перевертнів у погонах" і ще досі не зміненої і не очищеної від корупції владної машини.


Хочемо висловити подяку людям, які беруть активну участь у підготовці кожної поїздки:
1. Федорченко О.М.;
2. Штанько Д.В.;
3. Ващенко С.В.;
4. Бєлий І.В.;
5. Ткач А.В.;
6. Покутня Х.С;.
7. Петренко В.В;.
8. Колективу Карлівського ПТУ № 50.

Також публікуємо потреби протитанкової батареї 26 бригади:
1. Бінокль з далекоміром (мін. 2 км.);
2. Прилад нічного бачення;
3. Позашляховик (дизель);
4. Ключі для ремонту техніки;
5. Протизастудні препарати;
6. Теплі речі (шапки, тепла білизна, бушлати, шкарпетки, валянки).