четвер, 29 січня 2015 р.

Іван Кішка: студенти-волонтери – це соціальний капітал, який буде якісно змінювати Україну після війни

Один з координаторів волонтерської мережі "Вільні люди" Іван Кішка взяв участь у програмі "Телеакадемія" на Першому Національному каналі, яка була присвячена проблемам волонтерства, зокрема участі у цьому молоді. У програмі також взяли участь волонтери з різних організацій, зокрема організатори і члени Всеукраїнського студентського волонтерського руху(ВСВР). Молоді люди поділилися своїм досвідом допомоги бійцям АТО, та розповіли про особливості та небезпеку відвезення речей на передову.


Іван Кішка дуже позитивно оцінив ініціативу студентів по створенню волонтерського руху, та зазначив, що молодь, яка виділяє свій вільний час на волонтерство, після війни успішно розбудує та відновить державу.

"Всі ті студенти, які віддадуть свій вільний час не на телевізор і Інтернет, а на справді корисні цілі – це якраз і є той соціальний капітал, який буде змінювати нашу країну. Переконаний, чим більше студентів долучиться до цього руху, тим краще і якісніше будуватиметься Україна після цієї війни", - сказав Кішка.

Іван також розповів про нові потреби волонтерства, зокрема зазначив, що солдати на передовій все менше потребують їжі та теплих речей, оскільки цим їх вже забезпечили волонтери та держава.

"Волонтерський рух має потрохи переформатовуватись, і віддавати частину забезпечення державі, а самі волонтерські групи повинні зосередитись на технічному оснащенні військових: тепловізорах, дальномірах, цифрових раціях – на всьому тому, що найближчим часом не зможе забезпечити бійців держава", - зауважив Кішка.

Зазначимо, що дуже приємним фактом для волонтерської мережі "Вільних людей" є те, що керівник Всеукраїнського студентського волонтерського руху Марія Митрофаненко у минулому році відбула табір організований партнером та одними із засновників мережі "Вільних людей" - Всеукраїнською молодіжною громадською організацією "Молодіжний Націоналістичний Конгрес". Отже ми на правильному шляху.