четвер, 8 січня 2015 р.

"Вільні люди" перед Новим роком відвідали батальйон "Кривбас" та "Кіборгів"

Харківські волонтери мережі "Вільні люди" 30-31 грудня відвідали бійців з "Кривбасу" та "Кіборгів" з аеропорту.
Перед самою поїздкою сталася прикрість, авто на якому стільки разів їздили у зону АТО по страшному бездоріжжю - зламалося, тому терміново прийшлося шукати бажаючих взяти участь у новорічному "екстримі" на власному авто. На щастя, відгукнулися двоє харків'ян-підприємців, які погодилися поїхати по такому снігопаду до військових. Тож зранку 30-го грудня волонтери виїхали з Харкова.

Батальйон "Кривбас" тримає другу лінію фронту, їхні блокпости знаходяться у стокілометровій зоні від місця бойових дій. Незважаючи на це, у селах віщають сепаратистські радіо і телеканали та часом діють переодягнені в українську форму російські диверсанти, які грабують місцеве населення.

"Коли "Кривбас" зайняв приміщення в одному з великих сіл – люди тиждень не виходили з хат, перелякані, що "бандерівці" їх, як гусей, переріжуть. Коли ж у крамниці почули і побачили, що є не тільки бандерівці, але й бандерівки, і вони вільно володіють російською – ризикнули спитати… І з того моменту по сьогодні найбільше, чого бояться в селі, що "бандерівці" їх покинуть, передислокуються в інше місце. Бо трохи не щодня прибувають делегації з інших населених пунктів і вимагають, щоб їх теж захистили від бандитів. Але є й інші. Як їдуть люди за пенсіями з Донецьку, перетинають наші блокпости, дякують: "Ви наші захисники!". Їх хлопці питають: "Що ж ви сепаратистів терпите?" А ті у відповідь: "Так це ж асвабадитєлі!". От таке небажання самому відповідати за власну долю", - розповідає пані Оля.

Почувши, що хлопцям з "Крибасу", крім планшетів, рацій, шкарпеток і генераторів потрібні ще книжки, волонтери почали збирати різноманітну літературу. Зокрема, КУНівці та МНКівці передали книжки з працями ідеологів українського націоналізму. Сучасних українських письменників, зарубіжну літературу, Кобзар, фентезі і детективи, зібрала Світлана Богдан. А ще раніше харків’яни отримали для військових 40 кг новорічних подарунків і найновіших видань – Сергія Жадана, Оксани Забужко, майже всі історичні бестселери Василя Шкляра, Андрія Кокотюхи від пані Наталі Старченко. 
Також у кожен пакунок волонтери поклали альбоми харківського фотохудожника Юрія Ворошилова, та передали комбату "Кривбасу" збірку проповідей і послань з автографом доктора філологічних наук, архієпископа Харківського і Полтавського Ігоря (Ісіченка). Усі книги одразу "розмели" читати.

Після цього комбат дав розпорядження зробити на всі книжки картотеку і започаткувати бібліотеку батальйону.

З "Кривбасу" вдень 31 січня добрались до Пісків. Передали кіборгам з Аеропорту альпійське спорядження (його знайшла і профінансувала пані Леся Довга). А також передали командиру потужний планшет від благодійника з Києва. Після цього волонтери повернулися до Харкова.Дякуємо усім небайдужим людям, завдяки яким ця поїздка стала можливою. Разом переможемо!