понеділок, 20 квітня 2015 р.

"Вільні люди" повернулися з дводенного рейду містами АТО

Група харківських волонтерів мережі «Вільні Люди» повернулася з дводенного рейду у зону АТО. Маршрут харків’ян пролягав містами: Новоайдар, Щастя, Райгородок, Бахмутівка, Артемівськ, Красноармійськ, Карлівка, Нетайлове, Первомайське-Водяне, Волноваха, і ще заїхали в одне місце по трасі Запоріжжя - Харків. За цей час волонтери встигли відвідати 92-гу, 93-тю, 28-му, 30-ту, 72-гу бригади, батальйони «Айдар», «Золоті Ворота», «Дніпро-1», прикордонників та з десяток блокпостів.

Також харків’яни заїжджали в Артемівську лікарню куди доставили великий вантаж медикаментів для бійців.

У кожному місці волонтери залишали бійцям подарунки, в залежності від їхніх потреб. Загалом відвезли: 3 глушника, 20 ліхтариків, 3 wi-fi камери для нічного спостереження, 7 ящиків мастила для зброї (по 20 балонів у ящику), багато тактичних печаток, 2 чохли для бронежилетів, 18 головок голандського сиру (по 15 кг кожна), маски-окуляри, 6 наколінників, шапки і перчатки, листи від маленьких українців з Канади, а також багато великодніх пасок, крашанок, борщових наборів, 10 ящиків пюре «Мівіна» та іншого.

Останнє місце, куди волонтери заїхали в поїздці по зоні бойових дій, був Батальйон імені Джохара Дудаєва. Тут гостей зустріли із грузинською гостинністю. Після розвантаження гостинців комбат Адам Осмаєв запросив волонтерів попити чаю, поспілкуватися і розповів історію про двох українських бійців, справжніх героїв, які відмовилися залишати техніку ворогу.

За словами Адама, під час Дебальцевський подій один військовий підрозділ, що знаходилося поблизу від їх позицій, прийняв рішення відходити. Але частина техніки - близько 8 БТР-ів і кількох танків, була поламана, тому її вирішили залишити. Двоє бійців із псевдами "Турист" та "Бандера", залишились на позиціях і кілька днів під носом у супротивника створювали видимість бурхливої ​​діяльності, ведучи стрілянину з різних точок, і розставляючи ліхтарики вночі. А через пару днів прийшов інший підрозділ і всю техніку успішно вивели. Про цей випадок практично ніхто не знає.

Після чаювання волонтери зібралися додому. Довга поїздка залишила дуже двоякі враження: з одного боку - особистий героїзм і самопожертва бійців, з іншого – байдужість і свавілля з боку чиновників.«Загальне враження, яке залишилось від розмов з нашими бійцями - дуже тривожне. У бійців збільшується незадоволення політиками, і далі спостерігається тотальна корупція у верхніх ешелонах армії та повне ігнорування основних потреб бійців, відсутні обіцяні додаткових премії за ворожу підбиту техніку. Основне оснащення армії після року війни і досі лежить на волонтерських плечах, і таке враження, що ніхто змінювати це не збирається», - говорить волонтер Валентин Бондаренко.

Для бажаючих допомогти армії відкриті наступні рахунки:
ПриватБанк, UAH4149 6059 0189 3156 Кішка Іван Васильович
ПриватБанк, USD4731 2171 0562 1617 Кішка Іван Васильович
PayPalkishka.ivan@gmail.com
Liqpey+380961883793
Western Union / MoneyGram:IVAN KISHKA, KYIV UKRAINE