четвер, 3 вересня 2015 р.

Патріотична громада Маріуполя звернулася до Президента України з вимогою відмінити місцеві вибори в місті (текст звернення)


На прохання наших друзів із волонтерських організацій Маріуполя та патріотичної громади міста, публікуємо текст їхнього звернення до Президента України, Голови ЦВК та керівників парламентських фракцій.

У документі мешканці Маріуполя закликають владу прислухатися до їхніх думок та позиції. Зокрема, активісти вимагають:

1. Відмінити вибори в органи місцевого самоврядування Маріуполя 25 жовтня 2015 р.;
2. Призначити воєнно-цивільну адміністрацію в місті;
3. На базі створеного Громадською радою Штабу реформ почати реальне реформування всіх сфер життєдіяльності відповідно до розробленої стратегії розвитку міста. 


Повний текст звернення:Президенту України, Верховному
головнокомандувачу Порошенку П.О.;
Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б.;
Голові ЦВК Охендовському М.В.; 
Керівникам парламентських фракцій:
Луценку Ю.В. (фракція БПП);
Березюку О.Р. (фракція «Самопоміч»);
Тимошенко Ю.В. (фракція «Батьківщина»);
Бурбаку М.Ю. (фракція «Народний фронт»);
Ляшку О.В. (Фракція Радикальної партії О.Ляшка);
Голові ДОВЦА Жебрівському П.І. (до відома);
Засобам масової інформації
ЗВЕРНЕННЯ 
керівників партійних організацій політичних партій в Маріуполі, громадських організацій, громадян
Рішенням Центральної виборчої комісії від 29 серпня 2015 р. щодо подання голови Донецької обласної воєнно-цивільної адміністрації Жебрівського П.І. про необхідність скасування виборів до місцевих органів влади окремих міських, селищних та сільських рад Донецької області, Маріуполь було визнано містом, в якому вибори 25 жовтня 2015 р. призначено.
Політичні організації політичних партій в Маріуполі, що мали би стати суб’єктами виборчого процесу та громадські організації звертаються до Вас з вимогою переглянути це рішення і ВІДМІНИТИ проведення виборів в Маріуполі з наступних причин:

- Місто живе під постійною загрозою обстрілів з боку російсько-терористичних військ; 16 серпня 2015 вчергове було обстріляно селище Сартана Іллічівського району Маріуполя, щодня ведуться обстріли наближених до міста населених пунктів Широкіне, Лебединське, Гранітне, Чермалик, Павлополь, Комінтернове тощо. Загроза обстрілів зберігається. Маріупольський напрямок в звітах військових щодня звучить як один із найбільш небезпечних.
- Під час бойових дій вибори не повинні проводитись з огляду на те, що населення цікавить єдине питання – як вижити? А тому до влади можуть прийти лише політичні сили, які декларуватимуть суто популістичні гасла, спекулюватимуть на критиканстві та нездійсненних обіцянках. 
В Маріуполі є всі фактичні ознаки війни, а не АТО. А тому є необхідні умови для запровадження воєнного/надзвичайного стану.

- В Маріуполі рівень терористичної та воєнної загрози не лише не нижчий, але й значно вищий, ніж в Артемівську чи сусідніх до міста населених пунктах Володарського, Волновахського та Першотравневого районів, де вибори скасовано. Це ставить під сумнів логіку їх призначення в Маріуполі з міркувань достатньої безпеки. 

- Яким чином буде забезпечене конституційне право обирати і бути обраним для вимушено переміщених осіб, яких в місті зареєстровано близько 70 тисяч (реальна кількість значно вища), а понад 100 тисяч маріупольців переїхали в інші регіони України, а також для десятків тисяч громадян України, що є мобілізованими і перебуватимуть на момент голосування в зоні АТО, але не є членами громади Маріуполя? Тому результати голосування не відображатимуть реального волевиявлення.
 
- Виборчий процес за Законом України здійснюється на засадах: вільного і рівноправного висування кандидатів; рівності можливостей для всіх кандидатів у проведенні виборчої кампанії; неупередженості до кандидатів з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів; контролю за джерелами фінансування та витратами на виборчу кампанію; гласності й відкритості виборчої кампанії; свободи агітації.
Сьогодні ані українською державою, ані в інший спосіб не створено умов для подолання інтегрального монополізму партії регіонів-опозиційного блоку-Метінвесту: не проведено люстрації, не покарано колабораціоністів з числа представників місцевої влади, що сприяли діяльності терористів т.зв. ДНР, називали українську владу «хунтою», відправляли на Антимайдан робітників заводів і комунальних підприємств, підписували меморандуми з бойовиками, сприяли розпалюванню братовбивчої війни. Вони й досі при владі! В місті не створено незалежних засобів масової інформації, а всі наявні – корпоративні і пропагують виключно інтереси Метінвесту-опоблоку.
В Маріуполі неможливо забезпечити вибори за принципами рівних умов для всіх кандидатів! Адже представники політичних сил та громадяни, що готові за них проголосувати поставлені в нерівні умови з Партією регіонів-Метінвестом-Опозиційним блоком. 

Мешканці півмільйонного Маріуполя, на відміну від багатьох інших великих міст Донеччини, стали на захист територіальної цілісності України, відстояли своє право жити в Україні!
Щоденно протягом півтора останніх років ми всі наші зусилля і ресурси спрямовуємо на оборону міста. Ми не маємо ані морального права, ані часових чи фізичних можливостей брати участь в політичній боротьбі, оскільки наразі першочерговим завданням є об’єднання спільних зусиль патріотично налаштованих громадян Маріуполя заради забезпечення наших військових, пропаганди українських цінностей в регіоні, де протягом багатьох років панувала виключна монополія Партії регіонів.
В руках олігарха Р.Ахметова і холдингу Метінвест (опозиційний блок) наявні всі без винятку засоби масової інформації, фінансові та корпоративно-адміністративні ресурси. В Маріуполі Метінвест і далі купуватиме виборців «легальною гречкою» під виглядом гуманітарної допомоги. А пояснити, що ті нещасні подачки – з кишень самих маріупольців в умовах війни і масового зубожіння населення – важко. Як і те, що доброчинність олігарха є дещицею з недоплачених ним заробітних плат, податку на землю і т.п…
Призначити вибори до завершення війни – це забрати шанс в мешканців Маріуполя на реальні зміни! Це означає забрати історичний шанс на розбудову щойно народженої дієвої і відповідальної Громади міста! Забрати шанс побороти монополізм олігархів та створити рівні можливості для розвитку інститутів громадянського суспільства, дрібного і середнього бізнесу тощо. 
Вибори з прогнозованою тотальною перемогою Метінвесту-опоблоку – це відкидання Маріуполя назад в ще незабуте минуле, коли неможливою була будь-яка інша, окрім владної, точка зору. Відкидання до того стану, який і став причиною війни! 
Ми, мешканці Маріуполя, що не з чуток знаємо про методи «роботи» регіоналів, чітко розуміємо, що на патріотів України в Маріуполі, за умов одноосібної перемоги опоблоку, чекають утиски, а ті позитивні зміни, запровадження яких в місті почалось за нашої ініціативи, будуть зведені нанівець. 
Нам не потрібні вибори без вибору! 

Таким чином, проведення виборів до місцевих органів влади в Маріуполі 25 жовтня 2015 року не має нічого спільного із забезпеченням конституційних прав громадян, є симуляцією народного волевиявлення, не гарантує безпеки мешканцям міста, не дозволяє провести виборчий процес на засадах рівності, прозорості, справедливості, немає рівного доступу до каналів інформації.
Ігнорування позиції голів Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій і призначення виборів до органів місцевого самоврядування окремих населених пунктів цих областей (в т.ч. і Маріуполя) значною мірою ослаблює адміністративні важелі призначених Президентом керівників, створює умови для реваншу кланово-олігархічних і антиукраїнських кіл, чия діяльність складає потенційну загрозу для цілісності і безпеки України.

Тому ми, представники політичних партій та громадських організацій, що діють в інтересах Громади Маріуполя і України, вимагаємо:
1. Відмінити вибори в органи місцевого самоврядування Маріуполя 25 жовтня 2015 р.;
2. Призначити воєнно-цивільну адміністрацію в місті;
3. На базі створеного Громадською радою Штабу реформ почати реальне реформування всіх сфер життєдіяльності відповідно до розробленої стратегії розвитку міста. Маріуполь повинен стати плацдармом змін в Україні!
Інакше ця війна не закінчиться ніколи!
Вибори під час війни – це консервація феодальних порядків Р.Ахметова!
Війна – не час для виборів, але можливість для змін! 
Маріупольці, разом з українською армією, відстояли місто. Заради пам’яті полеглих, заради майбутнього наших дітей, заради власної гідності, ми зобов’язані змінити наше місто!
Тільки змінивши умови та зламавши злочинну систему – змінимо владу!
Хто з Вас може гарантувати безпеку маріупольців? 
Хто з Вас точно впевнений в справедливості «вибору без виборів»?
Хто з Вас візьме на себе відповідальність за розвиток ситуації після виборів? 
А нам, маріупольцям, жити в цьому місті. Місті, яке обороняється! Місті, яке має надію і отримало історичний шанс бути іншим!

Українська владо, ти з Українським Маріуполем чи проти нього?
СЛАВА УКРАЇНІ ГЕРОЯМ СЛАВА!