вівторок, 22 грудня 2015 р.

Канадський військовий експерт: Небезпечна нова загроза Україні з боку Кремля

Кремль буде використовувати альтернативні засоби впливу на Україну для досягнення своїх цілей. Таку думку висловив канадський військовий експерт, колишній офіцер НАТО Ігор Козак у своїй статті на сайті  www.atlanticcouncil.org.

Боротьба на сході України поступово посилюється. Підтримувані Кремлем бойовики використовують важке озброєння, включаючи танки, артилерію та спорадично системи «Град».

Президент Росії Володимир Путін розуміє, що його наступ на Донбасі істотно загальмувався і що зараз він не може захопити більше території України без важких втрат серед своїх військових сил й запуску додаткових західних санкцій. Тому для того, щоб досягти своїх довгострокових стратегічних цілей, керівництво Кремля використовує альтернативні аспекти гібридної війни.

За словами генерала армії США у відставці Уеслі Кларка, колишнього командувача силами НАТО, який відвідав Україну сім разів у 2015 році, «Місія в Україні є незавершеною для Путіна. У нього є кілька засобів для атаки України: економічні, політичні, дипломатичні та військові».

Останні події на фронті є тривожними. Служба безпеки України (СБУ) та інші правоохоронні органи повідомляють про значне збільшення числа актів саботажу і тероризму. За офіційною інформацією СБУ, «російські спецслужби посилюють свою діяльність в мирних містах, намагаються дестабілізувати ситуацію та показати, що українські правоохоронні органи і українська влада не в змозі захистити своїх громадян».

До слова, українська влада не без діє: відбуваються арешти російських агентів і вилучається зброя та вибухівка зі схованок по всій Україні.

На жаль, боротьба з іншими типами загроз є більш складною, ніж відбиття нападу на східних фронтах. Якщо ці питання не розглядатимуться найближчим часом, це може призвести до великої невдачі в майбутньому для стабілізації ситуації в Україні та Європі.

Крім того, якщо в поєднанні з військовою ескалацією на передовій, Кремль продовжить політичний та економічний тиск, це може суттєво сповільнити реформи, що провадить Уряд України, а також вплинути на рівень життя більшості населення, що потенційно ставить під загрозу існування України як держави, а це саме те, чого хоче Москва.

Значною мірою виживання України залежить від успішного протистояння терористичній тактиці Кремля. Вільний світ, в свою чергу, не може дозволити зникнення держави в самому центрі Європи. Тому першочерговим завданням для України і Заходу є визнання цієї нової і зростаючої загрози і боротьби з нею швидко й рішуче. Україна повинна використовувати кожен інструмент та можливість, щоб усунути цю небезпеку, а захід повинен суттєво збільшити тиск на Москву, щоб змусити Путіна зупинити підтримку тероризму в Україні.

Нагадаємо, що Ігор Козак – незалежний канадський експерт з оборони та безпеки, колишній офіцер НАТО, який на початку цієї осені особисто відвідав передові позиції українських військових на Донбасі та попереджав про невідворотну ескалацію конфлікту, що буде загострюватись.

За матеріалами www.atlanticcouncil.org