пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

“Вільні Люди” відвідали за добу 8 локацій на Луганщині

За одну добу волонтери “Вільних Людей” подолали 1100 км і відвезли трьома завантаженими бусами речі у вісім локацій Луганської області. Волонтери з Києва, Львова, Харкова, Сум, Полтави доставили допомогу як військовим, так і цивільному населенню. Маршрут пролягав вздовж лінії фронту, а інколи позиції сепаратистів було видно неозброєним оком. Колону з трьох волонтерських автомобілів, один з яких віддали 28-їй танковій бригаді ЗСУ, супроводжував в.о. голови Новоайдарівської ВЦА Олег Юрченко.

Автомобіль Volkswagen Т4, військову амуніцію, одяг, продукти харчування, пральні машинки та інше закупили завдяки підтримці канадської та американської діаспори з Фонду “Приятелі Збройних Сил України”, доброчинців з України. Ці речі волонтери відвезли артилеристам 92-ї бригаді ЗСУ та танкістам 28-ї.
Окрім передових бойових позицій біля Трьохізбенки, Щастя, Станиці Луганської, “Вільні Люди” відвідали цивільне населення у с.Смолянинове Новоайдарівського району, де подарували місцевій школі книги та прапори.

“Проблема цього регіону - відсутність українського виховання. Роками тут насаджувалася ідея “русского міра”, а протидії з боку України не було. Зараз ми виправляємо цю помилку, і вже бачимо, як у свідомості жителів з’являється розуміння того, чим є “українське””, - говорить Олег Юрченко.

Окрім цього, в рамках проекту “Місія “Схід””, що передбачає налагодження співпраці між представниками української діаспори та прифронтового населення, представник української громади Австралії Ярослав Дума, який взяв участь у поїздці, обговорив конкретні проекти щодо співпраці.

“Вільні Люди” також відвідали Сватове, аби залишити інвалідні візки та милиці для військового шпиталю.
“О першій ночі ми приїхали до місцевої церкви, до нашого доброго друга отця Дмитра. Минулого року ми, за сприяння Ліги Українців Канади, допомогли встановити вікна у школі, що були знищені внаслідок вибухів. Діаспора всіляко допомагає нам - і не лише грошима. Минулого року під час місії “Схід” ми об’їздили фактично всю прифронтову зону, проводячи зустрічі представників діаспори з місцевим населенням. Тепер вони тісно співпрацюють”, - говорить Сергій Кузан, співкоординатор волонтерської мережі “Вільні Люди”.