пʼятниця, 18 березня 2016 р.

Вимагаємо негайного розслідування причетності Віктора Медведчука до сепаратизму, державної зради та фінансування тероризму, його негайного арешту, а також заборони діяльності організації «Український вибір»

Протягом двох років триває російська агресія проти України. Цій агресії сприяє доморощена п’ята колона, яка робить все, щоб послабити державу. Ця п’ята колона стала основою для сепаратистського руху на Донбасі та в Криму. Лідером агентів впливу РФ є Віктор Медведчук – кремлівський куратор проектів «русская весна», «Новоросія» та «федералізація». Саме його організація «Український вибір» реалізовує ці проекти.

1. Щодо організації та фінансування сепаратистських форумів.
Протягом кінця 2015 – початку 2016 років відбулися форуми за «спецстатус» регіонів. Під час цих з’їздів просуваються ідеї федералізації, необхідності «дружби» з Росією та «Русского мира», сепаратистів називають «ополченцями», а війну з Росією – громадянським конфліктом. Всюди головними організаторами виступають члени проросійської мережі Віктора Медведчука «Український вибір». В Харкові цю кампанію очолює колишній «народний губернатор ХНР» – Ігор Массалов, Дніпропетровську раду за економічну автономію очолює «медведчуківець» Сергій Шапран. Та ж ситуація в Одесі та Запоріжжі.

Саме «Український вибір» Медведчука був головною платформою для Антимайдану та «русской весны». Члени цієї організації стояли біля витоків ДНР/ЛНР і сьогодні є «успішними чиновниками» на окупованих територіях Донбасу. Наприклад, Костянтин Долгов, який був одним з координаторів руху «Український вибір» і зараз є офіційним представником «МЗС ДНР» в Російській Федерації; Арсен Клінчаєв, який був представником Медведчука в Луганській області і в свій час був затриманий за сепаратизм та захоплення установ СБУ тощо.
1. Запоріжжя http://oleg-leusenko.livejournal.com/3520357.html
2. Київ http://izvestia.kiev.ua/item/show/89776
3. Харків http://www.depo.ua/ukr/politics/u-harkovi-stvoreno-gromadsku-radu-spriyannya-konstitutsiyniy-22042015183000
4. Дніпропетровськ http://izvestia.kiev.ua/item/show/88597
Є усі підстави вважати, що такі дії абсолютно протиправні, а мета проведення таких заходів – насильницьке повалення конституційного ладу держави. А це – ст. 109 КК України.

2. Державна зрада

Відповідно до ст. 111 КК України, діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, зокрема надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, - є державною зрадою.
5. В.Медведчук представляє інтереси терористичних організацій ДНР та ЛНР (які є маріонетками та провідниками ворожої політики та підривної діяльності Російської Федерації в Україні) в переговорах з Україною в рамках тристоронньої групи по врегулюванню конфлікту, про що повідомляє ОБСЄ (посилання на інформацію: http://m.liga.net/news/politics/191312-medvedchuk_na_peregovorah_predstavlyaet_dnr_i_lnr_-_obse.htm )
6. Терористи наполягають на участі саме Медведчука в переговорах і готові «говорити» тільки з ним. (Детальніше тут: http://lb.ua/news/2015/01/27/293423_terroristi_hotyat_ukrainu.html ).
При цьому, антиукраїнська злочинна діяльність В.Медведчука, зокрема в якості лідера «Українського вибору», не викликає сумнівів у США, які ввели проти нього санкції за «загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України, підрив українських демократичних інститутів і процесів». А в аргументуванні накладеним санкціям йдеться про те, що Віктор Медведчук «матеріально допомагав, спонсорував, надавав фінансову, матеріальну чи технологічну підтримку Януковичу, а також є лідером організації, що задіяна безпосередньо, чи її члени задіяні, в діяльності що підриває демократичні процеси і інституції в Україні, загрожує миру, стабільності, безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України».
Посилання на відповідну інформацію міститься на офіційному порталі Білого дому:https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2014/03/17/fact-sheet-ukraine-related-sanctions .
А Українська влада та правоохоронці не бачать злочинів головного кремлівського агента в Україні й не вживають жодних заходів щодо припинення підривної діяльності Медведчука та його поплічників.

3. Антиукраїнська злочинна діяльність «Українського вибору»
На офіційному сайті «Українського вибору» (http://vybor.ua/) містяться численні публікації антиукраїнського спрямування, експертиза яких, безперечно засвідчить наявність в діях членів цієї організації складів злочинів проти основ національної безпеки України (розділ 1 особливої частини КК України).
Зокрема, звернемо увагу лише на деякі висловлювання в ефір сепаратистського інформагентства «Anna News» О.Маркосян, керівника інформаційної служби «Українського вибору»:
http://rutube.ru/video/05e9e424fa59de895e75f4bfae88f328/
http://rutube.ru/video/259b81973c24f6a7f3777bc20e5bb39b/
http://rutube.ru/video/6affe78f722a24ccf829f0cba08d86fb/
Відверто антиукраїнську діяльність здійснюють також менеджери «Українського вибору» в регіонах України, в т.ч. на тимчасово окупованих територіях АРК (зазначені, зокрема, на фото за посиланням:http://argumentua.com/novosti/medvedchuk-voodushevlyaet-separatistov-v-krymu)
Є.Супрунок, І.Поляков, В.Водлозеров, А.Супрунок, О.Кришталь, В.Галуган, І.Мостовой, С.Шапран. Антиукраїнська діяльність цих та інших представників «Українського вибору», під керівництвом В.Медведчука, підлягає правовій кваліфікації та припиненню.

4. Незаконні оборудки з вугіллями з тимчасово окупованих територій Донбасу (можливо, ст. 258-5 ККУ «Фінансування тероризму)

В ЗМІ з’явилося журналістське розслідування, яке свідчить, що Віктор Медведчук причетний до незаконних оборудок з вугіллям: антрацит з окупованих районів Донбасу фактично купується у терористів, і потім продається як південноафриканський на українські ТЕС. (матеріал доступний за посиланям: (http://www.pravda.com.ua/articles/2016/02/3/7097702/?attempt=1).
Ми, громадяни України, враховуючи все вищенаведене, вимагаємо від правоохоронних органів розслідувати антидержавницьку діяльність та притягнути до кримінальної відповідальності Віктора Медведчука та членів його організації «Український вибір», а також заборонити діяльність цієї антиукраїнської організації.