пʼятниця, 22 квітня 2016 р.

Суд забов’язав ГПУ відкрити справу проти Медведчука

Сьогодні своїм рішенням Печерський суд зобов'язав ГПУ відкрити кримінальне провадження щодо фактів антидержавної діяльності Віктора Медведчука. Правоохоронці мають внести дані в ЄРДР і розпочати розслідування.

У рамках кампанії «Медведчук_підарешт», організованої Всеукраїнською мережею «Вільні Люди», було зібрано декілька тисяч підписів громадськості та близько ста підписів народних депутатів під зверненням до правоохоронних органів з вимогою розслідувати діяльність кума Путіна та менеджерів «Українського вибору». 5 квітня звернення із заявою по злочин та вимогою розслідувати причетність Медведчука до сепаратизму, державної зради та фінансування тероризму було скеровано до Генеральної прокуратури.
Ані громадський тиск, ані наведені дані, не вплинули на рішення ГПУ. Прокуратура вважала недостатньо обґрунтованими факти про злочини і відмовлялися порушити справу. Хоча за чинним законодавством відомство забовязане внести ці дані до ЄРДР та порушити справу. І потім розбиратися, чи є там склад злочину.

Народний депутат України, засновник та співкоординатор Всеукраїнської мережі «Вільні Люди» Андрій Левус подав позов до суду щодо бездіяльності Генпрокуратури.

"Сьогодні через Печерський районний суд ми змогли домогтися нарешті правильного рішення. Суддя Батрин винесла ухвалу, згідно з якою правоохоронці мають розслідувати факти, викладені в заяві. Ми зробимо все, щоб держава була очищена від антиукраїнських елементів", - наголосив він.