середа, 11 травня 2016 р.

“Вільні Люди” взяли участь у вишколі “Гурби-Антонівці”


5-8 травня відбулася найбільша в Україні спортивно-патріотична теренова гра “Гурби-Антонівці”. Уже чотирнадцятий рік поспіль метою гри є вишкіл молодих патріотів. Захід відбувається на межі Тернопільської і Рівненської областей, на історичному місці: тут у 1944 році пройшов найбільший бій УПА проти НКВС.

“Гурби-Антонівці” - це змагання, в якому беруть участь близько 400 хлопців і дівчат. Усі учасники діляться на дві команди - “курені” і протягом 60 годин безперервно змагаються за перемогу. Кожен курінь має свій прапор, який ховає від супротивника. Перемогти можна, знайшовши чужий прапор та зберігши свій. Тож молоді люди живуть як справжні повстанці, вчаться орієнтуватися на місцевості, будувати тактику та стратегію, виживати в лісі, працювати в команді, здобувають навички лідерства та комунікації. Усе це неабияк важливо для формування громадсько свідомої особистості.
За ці роки через захід пройшло більше 10 000 хлопців і дівчат. Цього року “Гурби-Антонівці” об’єднали молодь з усієї України. Уперше за всі 14 років проведення, на грі переважають представники Східних та Південних регіонів України. 

“Дуже багато молоді з Харкова, Сум, Одеси, Миколаєва, Запоріжжя. Близько десяти представників Луганщини та Донеччини. Це говорить про те, що не тільки західноукраїнська молодь є патріотично налаштованою та громадсько активною”, - говорить Дмитро Жмайло, представник “Вільних Людей” та співорганізатор заходу.

“Гурби-Антонівці” - це потужна платформа, де патріотично налаштована молодь готується до боротьби за добробут України. Так, свого часу, ядро відомої 14-тої сотні Самооборони Майдану “Вільні Люди” утворили випускники “Гурб-Антонівців”.

“Тоді ми змогли об’єднатися і діяти злагоджено, адже саме на “Гурбах-Антонівцях” навчилися працювати в команді, мислити стратегічно та діяти адекватно до ситуації. Шикуючись у лави та відпрацьовуючи схему “лава на лаву”, ми й подумати не могли, що це так допоможе у протистоянні з “Беркутом””, - говорить Андрій Бень, сотник 14-ї сотні та представник мережі “Вільні Люди” зі Львова.

Окрім цього, учасники вчаться на прикладі героїчного чину УПА. Адже саме на місці гри у 1944 році відбувся найбільший бій УПА проти НКВС. Цього року учасники заходу впорядкувати могили бійців УПА на території штабу-музею УПА “Волинь-Південь”. 

““Гурби-Антонівці” - це надзвичайно важливий захід. Кожен, хто хоче жити і діяти як “Вільні Люди”, повинен пройти цей вишкіл. Бо саме його випускники стояли у перших лавах на Революції Гідності, пішли добровольцями захищати Україну, розгорнули широку волонтерську діяльність, а зараз продовжують боротьбу з інформаційною та економічною окупацією України Росією”, - наголошує Андрій Левус, засновник та співкоординатор мережі “Вільні Люди”.