понеділок, 30 травня 2016 р.

Черги на лінії розмежування - необхідні

«Черги, що утворюються на лінії розмежування України та окупованої території – цілком виправдані. Їх не можна уникнути, щоб не нехтувати безпекою», - говорить у відповідь на заяву заступника Голови місії ОБСЄ Олександра Хуга Влад Сєргєєв, доброволець мережі «Вільні Люди», що більше року служив в зоні АТО у складі батальйону «Чернігів».
Днями представник ОБСЄ у своїй заяві виразив незадоволення через довгі черги на пункті пропуску до України в Станиці Луганській. За його словами, спершу людям «щоб відвідати своїх друзів та близьких» доводиться долати зруйнований міст. Потім – стояти у довгих чергах на перевірці.
«У тих людей, за яких так хвилюється Хуг, часто в українському паспорті можна знайти спеціальну картку, яку їм видавали на референдумі за підтримку ЛНР. Я сам бачив, часто забувають сховати», - говорить Влад Сєргєєв, який особисто здійснював перевірку осіб, несучи службу на українському блок-пості саме на тій ділянці, про яку говорить Хуг.
Такі черги – це не примха українських військовослужбовців, які ретельно перевіряють кожного, хто хоче з окупованої території перейти на контрольовану Україною. Це - необхідна та обов’язкова умова безпеки. Ніхто не може гарантувати, що бойовики не планують теракти в Україні. Більше того – ризик цілком реальний. Тож «довгі черги» - це хоч якась гарантія безпеки.
«Чому Хуга не хвилюють українці, які не можуть відвідати своїх друзів та родичів в окупованому Луганську? Саме через тих, хто голосував за ЛНР на референдумі, нормальні українці страждають значно більше, ніж ті, що стоять у черзі, бо підтримали сепаратистів. Це саме той випадок, коли вина – цілком їхня», - вважає Влад Сєргєєв.
Деталі про заяву Хуга: http://goo.gl/Qx4Ocs