четвер, 14 липня 2016 р.

Відбувся Реабілітаційний табір для дітей учасників АТО

13 липня завершився перший десятиденний заїзд в Реабілатаційному таборі в Росохах для дітей учасників АТО та волонтерів.

За ініціативи Всеукраїнської мережі "Вільні Люди" та ГО "Реабілітаційно-адаптаційний центр" 27 дітей з Запорізької, Харківської та Рівненської областей відпочивали та проходили реабілітацію в горах Самбірщини Львівської області.

Програму для хлопців та дівчат розробляли волонтери, лікарі, ветерани АТО. 

У програмі табору: природознавство, альпіністика, спортивні заняття, творчі майстер класи, пікніки на природі, ведення сільського господарства, екскурсії, святкування Івана Купала та інші цікаві заняття. Діти проходили психологічну реабілітацію, відпочивали, здобували навички життя на природі, мандрівництва, тощо.

Особливу подяку хочеться висловити активісту "Вільних Людей" - Володимиру Купчику, голові Реабілатаційно-Адаптивного Центру, учаснику Революції Гідності, бійцю батальйону "Чернігів", який займався оргпитаннями - Назару Витрикушу,Назару Іваскевичу – учаснику Революції Гідності, боійцю "Чернігова", що відповідав за дисципліну та проводив заняття з основ табірництва та мандрівництва, Андрію Гульку - інструктору з альпінізму. Під час зміни пройшло три заняття - зіп-лінія, переправа через річку, та один цілий день вправляння на скелях. 

Юрко Яценик - проводив заняття з орнітології, збирання трав, краєзнавство.
Кухняею займався Богдан Низинний (24 бригада, виходив з Ізварино).

Майже всі дні розпочинались з арт-майстерні під керівництвом художниці Наталки Мигаль. "Здивувало, що всі хлопці з великим ентузіазмом ходили до неї", - говорять організатори. На заняттях діти розмальовували камінці, вчилися малювати на полотні, виготовляли прикраси з глини, гіпсові маски, колажі, тощо.

Заняття з музики та виготовлення сопілок з будь-яких матеріалів проводив Остап Костюк (учасник гурту "Гич Оркестр") він же, у якості режисеру фільму "Жива Ватра" організував ексклюзивний допрем'єрний перегляд цього документального фільму про вівчарство в Карпатах.

Хлопців займали трудотерапією. Вони допомагали у заготівлі дров та будували сходи до річки. 

Оксана Наконечна (Психологічна кризова служба м.Львова) проводила декілька занять з батьками.

Загальну підтримку роботи табору надавав Влад Сергеєв - майданівець, боєць "Чернігова", активіст "Вільних Людей".

Кожен день розпочинався руханкою, підняттям прапору під виконання гімну. 

Вільний час діти займали відвідуванням басейну, волейболом, футболом, догляданням за тваринами. 

Також було організоване свято Івана Купала зі збереженнями усіх традицій цього свята. 

Приміщення під табір безоплатно надала Віра Нанівська 

Наразі волонтери мають на меті провести ще одну зміну для дітей волонтерів та учасників АТО.

Гроші на проведення табору збираються на рахунок картки приват банку 4149 4978 1147 6490 або
ощадбанк 5167 4999 9703 2059
Витрикуш Назар Ярославович