вівторок, 12 липня 2016 р.

У Чернігові відбулась презентація збірки робіт Романа Бжевського

У Чернігові презентували збірки робіт Романа Бжеського - громадського діяча, дослідника, публіциста у культурно-мистецькому центрі "Інтермеццо". Збірка вийшла у видавництві "Темпора" під загальною назвою "Прелюдія поступу".
"Нині у протистоянні з Росією у гібридній війні ми продовжуємо справу, розпочату нашими попередниками під час Перших національно-визвольних змагань 1917-1920 рр." Роман Бжеський - не лише український націоналіст, але й ідеолог донцовського націоналізму", - говорить Олександр Ясенчук, активіст мережі "Вільні Люди".
Цього ж дня громадськості представили музейну експозицію "Молодь у Революції", розгорнуту у КМЦ "Інтермеццо" за сприяння мережі "Вільні Люди" та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА та громадської організації "Суспільна служба України".

Довідка: Роман Бжеський народився у Чернігові, де ще за юнацьких років долучився до українського національно-визвольного руху, зокрема — Братства самостійників. Він — активний учасник Української революції 1917—1921 рр.: очільник місцевої міліції, інструктор Центральної Ради, боєць українських добровольчих загонів, державний службовець, дипкур’єр, розвідник... Його друзі та приятелі юнацтва — це Василь Елланський, Павло Тичина, Аркадій Казка... У міжвоєнний період Р. Бжеський мешкав у Кременці, де провадив просвітницьку та публіцистичну діяльність, друкувався в "Літературно-Науковому Вістнику" та "Віснику", став послідовником ідей Дмитра Донцова. Він заарештовувався польською владою за приналежність до українського націоналістичного підпілля. У роки Другої світової війни співпрацював із газетою "Волинь". Згодом, уже в еміграції — спочатку в Німеччині, а потім (до кінця життя) — у США (Детройт, штат Мічіган), створив та власними силами надрукував кількадесят праць переважно публіцистичного ґатунку — з історії України, літературознавства, політології та філософії.