четвер, 29 вересня 2016 р.

“Вільні Люди” забезпечили прозорість перевірки Мінекології підприємства з утилізації відходів

Сьогодні активісти “Вільних Людей”, “Автомайдану Житомира”, еколог-активіст Ірина Коцюба підтримали громаду міста Баранівка, що на Житомирщині, яка бореться проти діяльності підприємства з утилізації небезпечних відходів ТОВ “Еко Нова”. Так, жителі міста зібрали більше 2000 підписів та неодноразово звертались до органів місцевого самоврядування та влади з проханням розглянути законність діяльності компанії.

Зважаючи на численні скарги та звернення, Міністерство екології взялось за перевірку ліцензії підприємства. 

“Наша мета – забезпечити публічність, відкритість та максимальну прозорість перевірки. До цього процесу вдалось залучити представників ЗМІ та експертів з екології. Ми також поспілкувались з місцевими жителями та заступником голови Баранівської районної ради, аби перевірка стала максимально об’єктивною”, - говорить Сергій Кузан, координатор мережі “Вільні Люди”. Навколо ТОВ “Еко-Нова” розгорнулось уже багато скандалів, що неодноразово висвітлювались у ЗМІ: йдеться про ігнорування думки жителів міста, які одностайно “проти” діяльності компанії.

“Складається ситуація, що ліцензію на утилізацію пестицидів і гербицидів отримано законним шляхом. Проте, діяльність ведеться тільки “на папері” – устаткування не використовується. Важливо, що угоди заключено з бюджетними організаціями, що надає справі ще більшого резонансу”, - додає еколог-активіст Ірина Коцюба.

Активістам вдалось унеможливити будь-який тиск на перевіряючих осіб, забезпечивши чесність та відкритість процесу для громадськості. 

“Надалі ми контролюватимемо органи влади, щоб прийняті рішення максимально враховували інтереси місцевих жителів”, - говорить Сергій Кузан.