субота, 3 вересня 2016 р.

Публічна заява громадських організацій щодо ситуації з атестаційними комісіями поліції на Тернопільщині

Вільні Люди, ВО "Автомайдан" Тернопільський осередок, Самооборона Майдану Тернопільщини, Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК та інші, що брали участь в атестаційних комісіях першого етапу атестації нової поліції, звертаємо увагу громадськості на провокації та маніпуляції, до яких вдається начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол.
Ще 10 серпня 2016 року громадські активісти заявили про вихід з атестаційних комісій. Начальнику ГУНП було чітко озвучено, хто саме повинен покинути ряди поліції з метою відновлення конструктивної роботи в атестаційних комісіях. Проте майже за місяць О. Богомол, посадова особа, навіть не намагався виправити ситуацію.
Натомість, 25 серпня 2016 року начальник ГУНП видав наказ, в якому проігнорував вимоги громадськості: затвердив новий склад атестаційних комісій. Показовим у наказі є те, що Головами атестаційних комісій О. Богомол призначив поліцейських, котрі набрали невелику кількість балів і ледь пройшли атестацію, або ж взагалі "атестувались" шляхом маніпуляцій в апеляційній комісії. Поряд з цим, працівники поліції, котрі отримали вотум довіри від громадськості, не потрапили до атестаційних комісій.
Звертаємо увагу, що Наказ про створення атестаційних комісій повинен бути опублікований на офіційному сайті ГУНП відповідальною особою - начальником сектору комунікацій Сергій Крета, проте він цього досі не зробив.
Отже, публічно заявляємо:
1.Громадські активісти, визначені в наказі про створення атестаційних комісій, не братимуть у них участі до виконання поставлених вимог.
2. Деякі голови комісій, призначені О. Богомолом, не мають довіри в громадськості, оскільки в процесі переатестації показали низький рівень профпридатності.
3. Ми особисто прийдемо в ГУНП Тернопільськох області з метою засвідчення факту того, що атестаційні комісії не будуть працювати і зафіксуємо невиконання наказу про організацію проведення атестування О. Богомолом.