четвер, 13 жовтня 2016 р.

Відкриття музейної експозиції «Вогненна молодість: молодь у революційних подіях»


У культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» відкрилася музейна експозиція «Молодь у Революційних подіях: 1917-1921 - 2014-2017 рр.». Експозиція присвячена представникам молодшого покоління чернігівців - борців за Волю України.

Відвідувачі можуть ознайомитися з національно-визвольною боротьбою першої третини ХХст., зокрема таємною молодіжною організацією «Братства Самостійників», що змагала за державну незалежність України. Представлено і офіцерів-чернігівців, старшин та козаків Дієвої армії УНР.

Також серед експозиції – документи кін. 80-х – поч.. 90-х: спогади учасників, унікальні світлини, примірники газет «За Україну», «Громада», що розкривають роль молоді у національно-визвольній боротьбі.

Наступні експонати розповідають про участь чернігівської молоді у «Помаранчевій революції» 2004 року, коли було безкровно захищено здобутки демократії. 

Велику увагу приділено сучасним подіям: Революції Гідності, російсько-українському конфлікту. Представлено екіпірування та особисті речі бійців «Самооборони Майдану», «Правого Сектору», зокрема, щити 14-ї сотні «Самоооборони» - «Вільні люди». 

Після перемоги над режимом Януковича, активісти стали добровольцями чи волонтерами у захисті територіальної цілісності країни, зокрема було створено спецбатальйон МВС «Чернігів», який спочатку складався чи не повністю з учасників Революції Гідності. 

Проект реалізовано за підтримки волонтерської мережі «Вільні Люди», Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації, ГО «Суспільна Служба України», ГО «Самооборона Майдану», п. Андрія Гайдамахи, п. Олександра Бондаря, п. Тамари Демченко, п. Володимира Бойко, п. Ростислава Мартинюка.

Олександр ЯСЕНЧУК